Více o mě

Traduje se, že když mi bylo šest let, zeptal se jeden pán čím chci jednou být. Moje odpověď šokovala, neboť jsem sdělil že důchodce. No, musel jsem si na to počkat 55 let. A děkuji tomu nahoře, že jsem se toho ve zdraví dožil. 

Před odchodem do důchodu byly reakce lidí prakticky shodné: nebudeš mít peníze, budeš se nudit, že ještě neděláš …. 

Tak to vezmu popořadě. Peníze – bez peněz to nejde ale…. Ne, opravdu nemám nahamtáno, jako živnostník jaksi nebylo z čeho. A žít skromně opravdu neznamená žít chudě. Možná se později dočtete jak to s mojí paní děláme.

Nuda – tak ta opravdu nehrozí. Máme obrovskou zahradu, králíky, slepice, chodíme na dřevo a ve volných chvílích couráme po nádherném okolí. A navíc, příroda Vám opravdu dá téměř vše co k životu potřebujete.

Že ještě neděláš – nemám potřebu dále dělat. Ale mám jinou potřebu a to být svobodný ( úplně svobodný být nikdo nemůže ale v rámci možností ano). Chodit do práce je svým způsobem otročení.

Pár dní před odchodem do důchodu začali být reakce trochu jiné. Byly typu já ti to závidím, no ale odstěhovat se na samotu, to bych nedal ( šílený newspeak, co komu by nedal?). Nedal by to každé ráno zatápět, v zimě chodit pro vodu, pracovat na zahrádce … Nebo by nedal probouzet se za zpěvu ptáků do ranního oparu,  projít zahradou, zobnout si vlastních jahod a jiného ovoce, radovat se z toho jak hezky vše roste a kvete…. 

Na závěr této úvahy chci poděkovat Lence a Láďovi že nám toto umožnili. Bez nich bychom asi opravdu hnili v bytovce. 

2 komentáře

 1. Ahoj ,nedá mi to abych nenapsal jsem asi tak stejně mladý jako ty se spoustou podobných zkušeností,když jsem našel tenhle blog tak jsem zajásal ,že ještě žijou normální lidi .od roku 2002 jsem si začal plnit svůj sen https://www.youtube.com/watch?v=AbDUD7I35Sk ale bohužel jsem nenašel žádnou co by chtěla ,žít životem venkovana a asi před pěti lety mi zemřeli rodiče tak jsem to prodal a šel do staré rodné chalupy kde si buduju znova zázemí.A teď bych měl dotaz na líheň ,jaké jsou zkušenosti.
  Děkuji a pěkný den Tim

  1. Ahoj,
   jsem rád, že mě ještě někdo považuje za normálního :-).
   No, najít ženu je dnes výhra v loterii, my se našli až po padesátce. Třeba se Ti ještě poštěstí.
   Kouknul jsem na video, máš to tam moc hezké.
   Líheň …. máme nejlevnější za 2300,- a líhnout ano, ale pouze pro radost. Z 20ti vajec tři kuřátka. Asi to bude i tím, že máme na jednoho kohouta 20 slepic a tím pádem jsou vejce neoplodněná. V nevylíhlých vejcích ani náznak zárodku. Tohle ještě budeme muset vyřešit.
   Jinak kupujeme kuřátka kalimero, vozí je pán jednodenní a jsou super. Na blogu je o tom napsáno.
   Měj se fajn, ať se Ti daří a klidně zase něco napiš.
   Vladimír z Ovčárny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *