Blackout

Tak mi operátor ,, upravil“ internet. Za stejnou cenu mám třetinu dat.

No nic, důležitější je, že dvacet hodin nešel proud. To vám byla hrůza! Tedy jak pro koho. Pro nás určitě ne, protože – a tom je to kouzlo- my máme kamna a studnu.

A tak zatímco my měli jako vždy teplo, spousta lidí mrzla. Mimo těch co bydlí v paneláku, dobře jim tak. Protože spousta lidí si vůbec nepřipustí, že by ta elektrika nemusela jít nejen jeden den, ale třeba týden, měsíc ….

Pokud se na toto téma zavede řeč, koukají na nás jak na blázny. Proč by jako neměla jít a podobné odpovědi. Že by si do baráku koupili  kamínka či plynový vařič? Zbytečné peníze, to radši nový matlafón.

A pak s hrůzou zjistí, že jim je doma zima a že si neuvaří ani čaj. O zásobě potravin byť jen na týden ani nemluvě. No ano, většinou vše funguje a jídlo jde koupit každý den. Vtip je v tom, že to může taky skončit a nikdo vám to dopředu neřekne.

A pak spousta lidí zjistí že: je jim zima, neteče voda a není čím spláchnout záchod, doma nemají nic k jídlu, nekoupí nic, nenatankují, nevyberou peníze a ó ta hrůza, nepůjde ani internet atd.

A v případě, že to bude trvat dlouho, vás někdo klidně zabije jen proto, že máte konzervu s psím žrádlem a on má hlad.

I my máme spoustu věcí na elektriku a používáme je rádi. Ale jsme si vědomi a připraveni, že se na ně budeme také moci jen dívat, protože nebude ,, šťáva“.

Proud už zase jde a půjde až do skonání věků. Tak buďte v klidu. Ámen.

Několik citátů:

 • já elektrárnu nepotřebuju, já mám proud v zásuvce
 • mě zima nebude, mám plynový kotel
 • já mám svojí studnu ( má vrt 40 metrů, jak z něj asi tu vodu dostane?)
 • stát se postará ( v první řadě o sebe, můj dodatek)
 • on mi někdo pomůže ( půjde-li opravdu do tuhého, tak do hrobu)

4 komentáře

  1. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Elektrocentrálu jsem nesháněl, jen bych využil toho, že mi bylo nabídnuto zapůjčení. Nebylo potřeba. A navíc, máme plán B. To je zavařit vše, co se v mrazáku nachází.
   A válka? To si v historii říkalo hodně lidí že nebude ….
   Věř v pána boha, ale střelný prach měj v suchu 🙂

 1. 😀 horší je, že my nemáme z mrazáku co zavařit :-O To nevadí… my máme stejně indukci 😀 Kouknu ale do kempingového vybavení, tam by měl být malý Campingaz 😎

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *