Hmm…

Napsat něco k současné situaci je těžké. Ono by nebylo, jenže …. no, co si budem povídat. U radistů na vojně jsme měli tabulku s nápisem: ,, Pozor, nepřítel naslouchá.“

Že je něco hodně špatně jsem si všimnul chvíli po tzv. revoluci, když babce na trhu kontrolovali ty dvě kila mrkve ze zahrádky co se snažila prodat, zda v ní není moc dusičnanů. No, dnes už se raději dusičnany v zelenině nekontrolují. Norma byla zrušena. A víme proč.

No uteklo pár let a ti co řvali, že kouřit v hospodě nééé a fůůůj, i když vedle měli nekuřáckou tak ti dnes řvou, že nesmí cestovat. No milí nekuřáci, do kuřácké hospody jste jít nemuseli. Teď pro změnu nemusíte cestovat. Jo aha, že to není totéž? Analogie je myslím víc než výmluvná. Ono totiž vůbec nešlo o to kouření.    ( Nekouřím a do hospody jsem zavítal tak jednou za rok.)

Jo a ještě něco …. prý v nějakém hypersuper si vezmete skener a nemusíte na pokladnu. Naskenujete, píp, je zaplaceno a nevyndaváte to, cituji: ,, jak debil na pás. “ Ano, je to pohodné, ale nevěstí to náhodou další odlidštění společnosti?

A nebojte, levnější buřty o ušetřený plat pokladní určitě mít nebudete. Jen ona skončí na pracáku.

 

 

 

 

1 komentář

  1. jo jo máš pravdu a bude ještě hůř,je mi z některejch lidí smutno.Když šli poprvé do školky dostali klapky na oči a určil se jim směr…škola,střední škola přeci nepůjdeš do učení nikdo tě nezaměstná…do práce z práce moc nevybočovat…Naštěstí jsem byl rebel už od školky ,měli jsme ji vedle zahrady a ještě než jsem se tam dostal tak už jsem věděl že tam nechci ,teď si hrajte teď, se držte provázku jdeme na procházku…Takže když nastal ten okamžik ,že jsem musel taky nastoupit byl u nás ráno křik a ze zápraží za mnou letělo koště na cestu do školky ,v poledne už mne měli doma nikdy jsem nebyl na oběd ani jsem tam nespal svoboda mi byla nadevše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *