Kuřata kalimera

30 dní stará

Dnes jsme dali všechna kuřata ven. Chtěl jsem pro vás vyfotit všechny ( 50 ks ), ale zatím  se bojí, tak jsou zalezlá v kurníku. Venku se jim však líbí hodně.

No, za 30 dní na pekáč fakt nevyrostou. Zato jsou krmená bez sajrajtů, klasickým krmivem. Pšenice, kukuřice, ječmen a kopřivy. Občas syrovátka, to když děláme sýr.

To je tak, kozy dají mléko, z mléka uděláme sýr a syrovátku dáme kuřatům. Kozy a králíci dají hnůj, tím pohnojíme záhony. Kosti z kuřat a králíků sešrotujeme a dáme slepicím, ty nám dají vajíčka. A tak pořád dokolečka. Jen to obilí kupujeme a také seno, které v potřebném množství nejsme schopni nasušit.

 

1 den stará
20 dní stará

4 komentáře

 1. zdravím, zaujalo mě Vaše psaní o kuřatech Kalimero.
  Také jsem začal trochu sedlačit a zkouším kalimera, ale stále hledám to správné složení krmné směsi. Někdo radí prvních 14 dní jen směs BR1, která se ovšem dělá jen s léčivem a to mi moc nevoní.
  Nevadilo by Vám se podělit o Vaší zkušenost s krmením Kalimer ?
  Mám k dispozici pšenici, kukuřici a hrách…
  předem díky a ať se daří
  Milan

  1. Beru 40 kuřat a koupím jeden pytel K1, když dochází, míchám to s vlastním šrotem, aby si kuřata zvykla.
   V podstatě mám k dispozici to samé co Vy. Míchám to takto: 1 hrnec kukuřice, 1 hrachu a 3-4 hrnce pšenice. Hrách by neměl překročit 20% dávky.
   Později též kopřivy v množství velkém. Ty natrhám, naházím na zem a přejedu sekačkou – místo řezačky.
   No a též všechny kosti které jdou rozdrtit pákovým drtičem. Někdy mléko od koz když zbyde.
   Kuřata vozí jednodenní p. Krejčí z Gyronu. Ze 40ti mi chcípnou tak dvě až tři. Ale topím jim infralampou vzhledem k tomu, že koncem dubna je ještě zima.
   Přeji mnoho chovatelských úspěchů a ať se daří.

 2. Dobrý den, letos také poprvé zkouším kaliemera. Chci se zeptat v kolikátém týdnu je můžu dát ven do kurníku? Mam je u topení v koupelně, ale už bych je potřebovala přesunout. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *