Nákup v Moskvě

No v Moskvě ten nákup nebyl, ale v ruském obchodě ano.

Do Ruska už se bohužel nepodívám a tak mě potěšilo, že v Česku existuje ruský obchod. I nedalo nám to, a vyrazili jsme nikoliv do Moskvy, ale do Mostu. I když mezi námi, ta Moskva je fotogeničtější.

Konečně jsme ten obchod našli. Barák jak po výstřelu z Aurory v r. 1917. Venku srovnané dřevěné třakaře místo nákupních vozíků a nápis na zdi dávají tušit, že jsme tu správně. Otevírám příšerně skřípající, napůl rozpadlá dubová vrata pamatující cara Mikoláše a ocitám se uvnitř. Ufff, ještě že to byl jen sen.

A teď vážně realita:

Menší hala dnešního střihu, místo trakařů normální nákupní vozíky. První co praští do očí jsou ceny. Ty jsou třetinové až poloviční než na co jsme zvyklí. Sortiment omezený, ale velice, převelice zajímavý. Opravdu čumíme jak puci v dobrém smyslu slova. Bereme to, co se nám zdá zajímavé a co už podle vzhledu napovídá, že to bude i chutné. K tomu nějakou drogerii, 6 krásných skleniček za 50,- Kč, ponožky za 10,-/ks a ještě LED žárovku z Číny za 20,-.

U pokladen opravdu nemají sčot ( vygůglit co to je), ale kasy na čárové kódy.

Tak nakoupeno a uloženo do kufru. Ochutnáváme co jsme vlastně nakoupili. S blaženým úsměvem na sebe mrkneme a jdeme si dát druhé kolečko nákupu.

Soudě dle kvality jak potravin, tak ostatních koupených věcí je na východ od ráje …. ehm … na východ od Česka hodně věcí hodně jinak než se nám snaží namluvit propaganda.

P:S: Výrobky jsou nejen z Ruska, ale též z Litvy, Ukrajiny, Estonska, Bulharska. Takové Trojmoří, což je docela zajímavé.

Foto nahoře: Sušenky s jahodovou náplní 1kg za 67,90  vynikající, a čoládové bonbony 1kg za 78,90, též extra super lux.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *