Nejsou koroptve

Jestli bude tuhá zima se prý pozná podle toho, jak jsou tuční zajíci. Soudě podle stavu zajíců v české krajině, zima nebude žádná, neboť zajíce viděti patří do kolonky zázrak. A pochybuji, že dnešní mladí by zajíce vůbec poznali, natož usoudili, zda je tučný.

A teď vážně. proc nejsou koroptve. Ono je to tak, když se vylíhne malinká  koroptev, první tři dny je její potravou jen hmyz, broučci, housenky, larvy a pod. No a kde má chudák tohle vzít, když na poli nic z toho není, protože pole je jedna obrovská otrávená krajina bez života.

Kdyby čistě náhodou (nevím jak) tohle přežila, má další problém. Opět nemá co k snědku, protože dále se živí semeny planých rostlin, tedy plevele. A plevel jak známo je úhlavní nepřítel č. 1, který se musí zničit, protože výnosy z hektaru jsou prachy.

Kde tedy potom ta chudinka má žít, když její životní prostředí jsme chemií naprosto zničili? Ona nemá, zato my máme. Mrtvou půdu kde se střídá řepka, pšenice, ječmen, řepka, pšenice, ječmen, řepka ( nejlépe vše GMO) …. a na to vše se lejou hektolitry a tuny chemických sraček.

A tak ve jménu mamonu jsme si zničili to nejcennější co máme. Spíš co jsme měli. Zdravou a živou přírodu.

Že musí být tak obrovské výnosy jinak by byl hlad? Hm,pěstování řepky aby se pak lili do nádrže místo nafty je ukázková zhovadilost. Nemluvě o nehorázném plýtvání potravinami. A s CO2 na mě nechoďte. O tom si totiž myslím něco nepublikovatelného.

P.S. Z jedné staré povídky: ,, Maso letos podražilo, i kočka se dnes prodává za cenu zajíce“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *