Pod tohle bych se podepsal

Z diskuze na internetu:

,,Tak,teď jsem přišel z venku,kde jsem poklízel a krmil dobytek a makal na seně.A zeptám se všech křiklounů,co si myslí,že na dědině je skoro všechno za „hubičku“.
Jdeme na to 🙂
Kolik nás stojí vychovat prase?? 20kg sele nás vyjde na cca 1600 kč, za půl roku ho vychováme na cca 130kg.Sežere minimálně 3q šrotu(1800kč zaplatím,nekradu na státním) a budu okolo něj pracovat denně půl hodiny(za půl roku tj. 90 hodin,na hoďku chci 100kč,celkem 9000 kč,zadarmo ani kuře přece nehrabe),1600+1800+9000 tj.12400kč za jedno 130kg prase(zbytek ani nepočítám),tvl.to je nářez,ale je to prasátko domácí,bez chemie a růstových hormonů.
A teď třeba cibule…5 m2 zryju,upravím půdu,zasadím cibulku ,okopávám,zalévám,práce cca 20 hodin za celou dobu do sklizně a cením se „jen“ na 70 kč/hod (i uklízečka má více),výnos cibule je asi 4 kg/m2…takže mám 20kg cibule bez chemie za náklady 1400kč,a mě stojí celkem 70kč/kg.
SUPER,neflákám se po marketech a cibuli mám skoro zadarmo 🙂
Takže asi tak.“

Můj dodatek:

Jo, maso v krámu je vlastně levné. Ale proč?!?! Protože stát vám sebere tak 70% výdělku ( porovnat superhrubou mzdu a čistou, z čisté odečíst DPH, spotřební daně a poplatky na úřadech)  a z toho dotuje např. právě to ,,levné“ maso. To maso je totiž ve skutečnosti pěkně drahé. A bude ještě o hodně dražší.

Tak a jdu dát oběd králíkům a kuřatům. Kozy se napasou a šrot dostanou až večer.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *