Převzato od Alušky + dodatek

Opět krásný článek na: https://aluska.org/co-se-stalo-s-muzi-moderni-spolecnost-jim-bere-hlubsi-smysl-zivota-doporucuji/

,,Jacob Lloyd natočil zamyšlení nad moderním světem, který bere mužům jejich možnosti seberealizace a který se v poslední době osekává jenom na práci, chlast a digitální svět. Jenomže člověk nebyl stvořen na to, aby deset hodin denně pracoval, večer se šel opít a v mezičase koukal do smartphonu. Pokud to člověk však nepochopí a následuje moderní styl života bez rozmyslu a bez umírnění, propadá depresi, postrádá smysl svého života a ztrácí sám sebe.“

Tolik úryvek z velmi zajímavého článku, který mi mluví z duše. Jen bych dodal, že lidé šíleně zlenivěli. On je totiž takový způsob života velice pohodlný. Takoví lidé žijí ve své bublině a ani jí nechtějí opustit. Že je to cesta do pekel, nechtějí slyšet. Ani s nimi nemá cenu na toto ( i jiná témata) diskutovat, protože to berou jako útok právě na tu jejich pohodlnou bublinu.

Často i jen jinou myšlenku berou jako jejich kritiku, případně útok. Oni nenaslouchají, naslouchat nechtějí a melou si pořád jen tu svou. To v lepším případě. V tom horším čumí do své magické placky. S léty jsme se začali řídit citátem K.H. Borovského: ,, Nechceš li si hubu pálit, musíš mlčet nebo chválit“.

Ale ono se to táhne dost dlouho. Kdysi mě drtilo, když přišla návštěva a současně s usednutím do křesla zazněla obligátní věta: ,, Pusť televizi co tam dávají.“ Pokud jsem vyhověl, následovalo civění do sklíčka prakticky po celou dobu návštěvy. Pokud jsem se tomu bránil, zkoušeli to stylem jen se kouknem na počasí, jak hráli hokej a pod. Nakonec stejně čuměli na nějaký debilní seriál. No, dnes čumí do matlafónu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *